Modne kreski dla różnych kształtów oczu

06/03/2017

Rysując czarną kreskę na oku, mamy nadzieję, że dzięki niej załatwimy sobie cały makijaż! Oko będzie wyraźnie podkreślone, makijaż będzie trwały i nic się nie osadzi w załamaniach powieki…Ale przyjrzyjmy się, jak robimy kreski, czy dodają nam uroku, czy malujemy je prawidłową techniką, która nie skraca ani nie pomniejsza optycznie oczu?

 

Jeśli nie masz wprawy w rysowaniu kresek, to najpierw sięgnij po kredkę, łatwiej ją zetrzeć jeśli nie uda Ci się zrobić idealnej linii. Przed rysowaniem, poćwicz parę razy, a przy okazji wybierz długość i grubość kreski, która Ci pasuje. Mam na myśli tę poprowadzoną od początku wewnętrznego kącika aż do zewnętrznego, czy może tę, która zaczyna się od ¾ oka. To bardzo ważne, by przy takiej próbie sprawdzić, czy Twoje oko nie robi się  nienaturalnie okrągłe lub za bardzo podłużne.

 

Eyeliner zazwyczaj wykańcza makijaż, nałożony na dobrze rozprowadzone cienie, dodaje oczom niesamowitej wyrazistości, mocno otwiera i powiększa oko. Często nakładamy eyeliner na jeden, przeważnie jasny cień, lub na przypudrowaną powiekę. Wtedy musimy skupić się na jego idealnej linii, grubości i zakończeniu kreski, która bardzo może zmienić kształt naszego oka.

 

 

 

  Kreska eyelinerem a kształty oka

 

Oczy okrągłe

Kreska dla takich oczu nie powinna być zbyt gruba i najlepiej jeśli zaczyna się w ¾ długości. Powinna być prosta i jak najbardziej pozioma, bez zaokrąglonej końcówki na końcu powieki. Mascara powinna akcentować wyraźnie zewnętrzne kąciki, staramy się utrzymać kształt "kocich oczu".

 

 

 Oczy w kształcie migdała

Są idealne do kresek, ponieważ ich kształt pozwala na malowanie różnych form kresek jak jaskółka czy kocie oko. Kreska może być wyraźnie gruba i zaokrąglona. Nie wahaj się i stanowczo pociągnij linię od kącika wewnętrznego aż po zewnętrzny kącik, staraj się przy tym nie odrywać pędzelka od powieki, a na końcu unieś go lekko ku górze!

 

Oczy wypukłe

Dobrze jest takie oczy przygotować wcześniej nakładając beżowy cień na całą powiekę, aż do jej załamania. W tym przypadku chcemy oko nieco schować do środka, możemy pomalować linię wodną oka górnej i dolnej powieki, a kreskę poprowadzić od środka oka na zewnątrz, pamiętajmy, aby podkreślić ciemną kreską także dolną powiekę, możemy wtedy użyć tej w kolorze brązowym. Idziemy w kierunku kocich oczu, dlatego górna kreska może być nieco grubsza.

 

 

Oczy głęboko osadzone

Przed malowaniem kreski musimy powiększyć optycznie oko cieniem, najlepiej jasnym satynowym, aby wydobyć spojrzenie. Następnie na zewnętrzne kąciki nakładamy ciemniejszy pół-matowy cień. Taki zabieg znacznie podniesie zewnętrzną powiekę i sprawi, że eyeliner będzie wyglądał efektowniej. Kreska eyelinera powinna być cieńsza na początku, a grubsza w zewnętrznych kącikach, uzyskamy w ten sposób efekt kociego oka.

 

 

 Opadające powieki

W tym przypadku ruchoma część powieki jest prawie niewidoczna, co sprawia, że nasze oko wygląda na mniejsze i bardziej zmęczone. Dlatego przed nałożeniem eyelinera musimy trochę popracować nad „otworzeniem” powieki, nakładając jasny cień na całą powiekę, a następnie nieco ciemniejszy, może być metaliczny cień, na sam jej środek, a ciemniejszy w załamaniu powieki. Taki zabieg sprawi, że optycznie powiększymy oczy. Kreska powinna być jak najcieńsza i delikatnie grubsza na końcu. Pozostaje nam już jedynie mocne zaakcentowanie rzęs w zewnętrznym kąciku….. i voilà!!

 

 

 

    

Praktyczne wskazówki:

  • Kreska nie powinna kierować się w dół, ponieważ będziesz mieć efekt smutnych oczu.

  • Jeśli nie pasuje Ci kreska wyciągnięta poza zewnętrzny kącik, to nie przedłużaj jej na siłę, zakończ linię na wysokości ostatniej rzęsy.

  • Najpierw rozprowadź cień na powiece, a dopiero później nałóż eyeliner, cieńsza część kreski ma zawsze znajdować się przy wewnętrznym kąciku – grubsza przy zewnętrznym. Ten trik zapewni Ci efekt optycznego powiększenia oka.

  • Mascarę nakładaj parokrotnie 2-3 razy, kierując szczoteczkę na zewnątrz mocno przy tym wyciągając rzęsy metodą na zygzak. W tym make-upie świetnie sprawdzi się mascara Push up the Volume, ponieważ baaardzo unosi rzęsy, nie wysycha od razu po pomalowaniu i dzięki temu można dowolnie modelować rzęsy. Musicie ją przetestować!! Dla mnie Push up the Volume jest idealna na wieczór, ale która z nas nie chce mieć takich pięknych rzęs także w ciągu dnia -:) 

Please reload

Bądź na bieżąco - zapisz się na listę mailingową

NAJNOWSZE POSTY

Please reload

Szukaj po tagach

Please reload

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon